Piłkarki ręczne na III miejscu w strefie wrocławskiej

Dnia 24.04.2017 w Obornikach Śląskich na pełnowymiarowej hali sportowej w Gimnazjum nr 2 odbyły się Mistrzostwa Strefy Wrocław w piłce ręcznej dziewcząt. Nasza szkoła nie jechała w roli faworyta, ale osiągnęła wspaniały sukces, zdobywając III miejsce. Pierwszy mecz ze szkołą sportową Kobierzyce nasze dziewczęta przegrały 6 bramkami (1:7), w drugim meczu o brązowe medale postawiły wszystko na jedną kartę. Grały świetnie w obronie, konstruowały szybkie akcje po przechwycie i wreszcie zaczęły skutecznie rzucać. Mecz z Dobroszycami zakończył się wynikiem 9:5. Na szczególne wyróżnienie zasługuje postawa naszego kapitana drużyny Marty Kalinowskiej, która świetnie zagrała w obronie i mądrze rozgrywała akcje, Jagoda Derda przechwytywała piłki, rzuciła w tym meczu 4!!! bramki. Dobry mecz zagrała Wiktoria Tomaszewska - rzuciła 2 bramki i kapitalnie zagrała Anna Owsianka, pokonując bramkarkę z Dobroszyc aż 3 razy. Cały zespół zasługuje na uznanie, dziewczęta od początku rządziły na boisku i ani na moment nie oddały inicjatywy przeciwnikowi. W zespole oprócz wymienionych dziewcząt zagrały Melania Witwicka, Natalia Żabińska, Julia Karcz, Patrycja Pietrzak, Dominika Gancarek (1), Oliwia Morawska, Nikola Mieszczak, Wiktoria Grzybowska, Sonia Chorębała, Dominika Pudzinouskaya, Barbara Boczkowska, Emilia Królikowska, Julia Durys. Gratulacje!