Informacje o szkole

Nasza Szkoła ma wspaniałą historię - jest najstarszą szkołą podstawową we Wrocławiu. We wrześniu 2015 obchodziliśmy uroczyście jubileusz 70 lecia.

Uczymy się w zabytkowym, stuletnim budynku, dostosowanym potrzeb współczesnej szkoły, w którym jest:

• 25 przestronnych, dobrze wyposażonych sal lekcyjnych (w każdej tablica multimedialna)
  • nowoczesna sala przyrody (TAURON)
  • biblioteka i czytelnia z małym centrum informacyjnym
  • pracownia komputerowa (wyposażona przez fundację PRO MATHEMATICA i Wrocławski Park Technologiczny)
  • 1mniejsza pracownia komputerowa
  • świetlica
  • 2 sale gimnastyczne
  • sala do gimnastyki korekcyjnej
  • 2 nowoczesne sportowe boiska (z nawierzchnią tartanową oraz ze sztuczną trawą)
  • plac zabaw dla maluchów
  • ogródek matematyczny, sensoryczny, petrograficzny
  • aula
  • stołówka i kuchnia
  • gabinet pielęgniarski
  • nowe, wyremontowane toalety na każdym piętrze
  • sklepik

Dyrekcja

Od 1 września 2016 r. dyrektorem szkoły jest mgr Anna Piekara. Pani Dyrektor jest absolwentką naszej szkoły, a pracuje w SP1 od 1997 r. Pani Piekara - germanistka - objęła dyrektorowanie szkołą po mgr Renacie Bohdanowicz, która kierowała szkołą przez 20 lat.

Od września 2001 funkcję zastępcy dyrektora pełni mgr Jacek Kulesza - nauczyciel języka polskiego, a od września 2008 - mgr Alina Świątkowska - nauczyciel matematyki.

Sekretariat

Sekretariat czynny jest codziennie w godzinach 7.30 - 15.30, uczniowskie sprawy są załatwiane codziennie w godzinach 10:40 - 14:00. W sekretariacie zawsze miła i kompetentna p. Anna Bętkowska.

W czasie ferii i wakacji nasz sekretariat jest czynny dla interesantów w godzinach od 9.00 do 14.00.

Tak wygląda nasza szkoła