Biblioteka czynna jest w czasie roku szkolnego w następujących godzinach:

Poniedziałek: od 8:00 do 15:30

Wtorek: od 8:00 do 15:30

Środa: od 8:00 do 15:30

Czwartek: od 8:00 do 15:30

Piątek: od 8:00 do 14:00

Regulamin wypożyczalni

1. Z biblioteki mogą korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Rodzice uczniów – tylko na miejscu, w czytelni. Uczniowie klas pierwszych – po pasowaniu na czytelnika.
  2. W bibliotece obowiązuje wolny dostęp do półek; jednocześnie może wybierać książki 8 uczniów.
  3. Jednorazowo można wypożyczyć 2 książki, w tym 1 lekturę, na okres 14 dni. Nie wolno książek przetrzymywać, bo czekają na nie inni uczniowie. Termin wypożyczenia książki można przedłużyć do miesiąca.
  4. Wypożyczone książki należy szanować, zniszczone okładki - zmieniać. Przed wypożyczeniem należy książkę obejrzeć i zwrócić uwagę na ewentualne uszkodzenia.
  5. Książkę zagubioną lub zniszczoną należy odkupić (taki sam tytuł) lub zapłacić za nią jej aktualną równowartość.
  6. Książki wypożyczone należy zwrócić do biblioteki na 2 tygodnie przed końcem roku szkolnego.
  7. W bibliotece obowiązuje CISZA.
  8. Nieprzestrzeganie zasad regulaminu skutkuje: wyproszeniem z biblioteki, wpisem uwagi do zeszytu kontaktowego, powiadomieniem wychowawcy, obniżeniem oceny zachowania.

Regulamin czytelni

1. W czytelni można korzystać z księgozbioru podręcznego, czasopism, komiksów i zbiorów wypożyczalni – na miejscu oraz z komputerów.
  2. Korzystający z czytelni obowiązany jest każdorazowo wpisać się do ZESZYTU ODWIEDZIN W CZYTELNI (nazwisko, imię , klasa, cel pobytu w czytelni)
  3. Czytelnik odpowiada osobiście za książki, komiksy i czasopisma, z których korzysta.
  4. Z czytelni można korzystać (zwłaszcza podczas przerw) tylko w obecności bibliotekarzy lub łączników bibliotecznych.
  5. Z czytelni mogą korzystać również rodzice uczniów.
  6. W czytelni obowiązuje bezwzględna CISZA!
  7. Nieprzestrzeganie zasad regulaminu skutkuje: wyproszeniem z biblioteki, wpisem uwagi do zeszytu kontaktowego, powiadomieniem wychowawcy, obniżeniem oceny zachowania.

Załącznik: