SP 1 Wrocław

Pozaszkolne sukcesy sportowe naszych uczniów

Uczniowie naszej Szkoły mają różne pasje i osiągają sukcesy w swoich ulubionych dziedzinach.

Dziś pierwsza prezentacja:

• Juliusz Bienkiewicz (6 c) - świetny tenisista - zawodnik KTA Wrocław - halowy mistrz Dolnego Śląska młodzików (do 14 lat, a ma dopiero 12!), zwycięzca wielu turniejów tenisowych w grze pojedynczej i podwójnej; prawdziwy talent, o którym na pewno jeszcze usłyszymy!!!

• Ola Rusek (4a), Natalia Ćwiklińska (4a), Justyna Duda (4d) tańczą w zespole Zgraja i w marcu zajęły 1. miejsce (kategoria show dance) i 3. miejsce (kategoria disco dance) w Tanecznych Mistrzostwach Polski. W kwietniowych Mistrzostwach Polski w kategorii street dance także wygrały, a w hip-hopie były drugie i w ten sposób zakwalifikowały się do Mistrzostw Świata na Węgrzech. Marysia Szczypkowska (4a) i Ola Kulesza (3c), tańczące w innej grupie Zgrai, zajęły II miejsce w tych samych mistrzostwach (w kategorii street dance) i też pojadą na Mistrzostwa Świata! Interesuje Cię taniec, zajrzyj: http://www.zgraja.com.pl/

• Natalka Kloc (4c) zajęła 4. miejsce w sztafecie w Mistrzostwach Polski w Pływaniu (z mono płetwą).

• Marianka Pietkiewicz (4a) reprezentuje klub AZS Politechnika Wrocław i zajęła 8. miejsce w wojewódzkich kwalifikacjach w tenisie stołowym w grze podwójnej (Marianka często walczy ze starszymi od siebie rywalkami).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!