SP 1 Wrocław

Nasze Krasnale są najlepsze!

Wiadomość z ostatniej chwili!!! Drużyna z naszej szkoły: Maja Łącka (2b), Blanka Świtoń (3a), Michalina Wysocka (3b)- zajęła 1. miejsce w bardzo trudnym międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Wrocławiu ,,Wrocławskie Krasnale”! Awansowaliśmy do finału konkursu, który odbędzie się 14 maja 2019 roku.

Turniej mitologiczny piątoklasistów

W ostatnią środę, 13 marca, nasi piątoklasiści - na zaproszenie samego Dzeusa Gromowładnego - brali udział w szkolnym turnieju mitologicznym. Sześcioosobowe reprezentacje klas mierzyły się z zadaniami aktorskimi, matematycznymi, historycznymi, artystycznymi i techniczno-kreatywnymi. Przede wszystkim zaś nasi uczniowie wykazali się wspaniałą znajomością mitów greckich  http://sp1.wroclaw.pl/node/2066.
Po zaciętej i wyrównanej rywalizacji udało się wyłonić zwycięzców - reprezentację klasy 5a.

Zapraszamy do klasy siódmej dwujęzycznej z językiem niemieckim!

Obecnych szóstoklasistów zapraszamy w roku szkolnym 2019/20 do klasy siódmej dwujęzycznej z językiem niemieckim. Tygodniowo uczniowie w kl. VII i VIII będą mieli po 5 godzin języka niemieckiego i dwie godziny języka angielskiego oraz dwa przedmioty nauczane dwujęzycznie. Do naboru mogą przystąpić wszyscy uczniowie klas szóstych - również spoza naszej szkoły - bez względu na stopień zaawansowania w nauce języka niemieckiego. Poniżej podajemy najważniejsze terminy związane z rekrutacją do tej klasy:

Tercet zwycięski! Marcelina wyróżniona!

Dziewczęta ze szkolnego trzyosobowego zespołu: Amelia Klima, Hania Kutrzyńska i Zosia Popowicz (wszystkie z 8e) wyśpiewały II miejsce w eliminacjach dzielnicowych 64. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego w Gimnazjum nr 13 (http://sp1.wroclaw.pl/node/2058). Przepięknie wykonały (na 3 głosy!!!) piosenkę Agnieszki Osieckiej "Nim wstanie dzień". Marcelina Oleśniewicz (8e) została wyrózniona za piosenkę Grzegorza Turnaua do tekstu K.K. Baczyńskiego "Znów wędrujemy".Jury i publiczność były pod wrażeniem... My też.

Pierwszy szermierczy trening dla Pierwszaków

We wtorek 12 marca uczniowie klas pierwszych po raz kolejny mieli okazję spotkać się z zawodnikami Wrocławskiego Klubu Szermierczego "Kolejarz" (http://sp1.wroclaw.pl/node/2056) .  Pierwszaki poznały historię tego szlachetnego sportu i elementy stroju szermierza, obejrzały szermierczą walkę w wykonaniu utytułowanych zawodników,  wzięły udział w

Strony